Ви овозможуваме да имате своја web страна

Подршка за нашата македонска фудбалска репрезентација од страна на македонското друштво во Романија

250 посети
6/17/2021
 
booked.net booked.net booked.net booked.net booked.net booked.net
 

Фудбалскиот клуб „Stirling Lions“ од австралиски Перт соопшти дека го враќа ...▼

252 посети
3/17/2021

Победа на Ф.К. „Престон Лајонс" против Ф.К. „Мелбурн Сити" 2:1


...▼

292 посети
3/23/2021
 

ФЦ Македонија покажа дека може да одигра две утакмици на викенд и да победат Големи Честитки од се срце БРАВО.

227 посети
6/10/2021
Првиот тим доминираше вчера одличен приказ на момците голема победа од 5-1... одлични фотографии од Cat Bryant Photography
230 посети
6/10/2021
Barbs First Grade попладнево ги зедоа трите бода во тешка борба и забавен натпревар против решителниот Fernhill FC. За жал, нашите резерви ...▼
238 посети
6/10/2021

Одиме напред Да се собериме сите заедно во што поголем број да навиваме и дружиме. Да покажеме како се навива за нашиот тим

 

Веста ...▼

229 посети
6/8/2021
3 јуни 2021 година, Мелбурн, Австралија (превземено од TV IN Australia) - Метју Божиновски е нашиот нов “кенгур“, фудбалер кој е ново име ...▼
216 посети
6/4/2021

Уште една победа на Ф.К. „Сајднам Парк" овој пат против Ф.К. „Кејлор Парк" со 3:0 Превземено од : https://www.facebook.com/sydenhamparksoccerclub/p ...▼

267 посети
5/6/2021
Меч во Минхен, Македонецот Славеваки кој живее и тренира во Чикаго, нов европски убс шампион
242 посети
4/26/2021

МАКЕДОНСКО АВСТРАЛИСКА ГОРДОСТ

Фудбалерите на Ф.К. „Престон Лајонс" од Мелбурн горди што се Македонци и играат за најголемиот ...▼

244 посети
4/23/2021

Ф.К. „АЛТОНА МЕЏИК"

Нашите девојки ја отворија сезоната со доминантна победа 7:0 против Ф.К. „Норт Мелбурн Атлетик".

Следниот ...▼

274 посети
4/21/2021

 Уште една импресивна победа на Ж.Ф.К. „Сајднам Парк" против Ж.Ф.К. "Лавертон" 7:0


Извор на веста :
Sydenham
...▼

230 посети
4/21/2021

Со голема тага ја објавуваме веста за загубата на нашиот Гоце Груевски.


Гоце засекогаш ќе остане запаметен по неговата
...▼

273 посети
4/19/2021

Нашиот отворен тим имаше фантастичен ден на Бони Леси Купот напредувајќи во следната рунда на турнирот. Преглед на резултати ...▼

280 посети
3/17/2021

Голем ден за нашите дами денес на годишниот Бони Леси куп. Девојките се на врвот на групата со 2 победи и нерешено од таму 3 групни ...▼

275 посети
3/17/2021
 

 Победа на лавиците

Победа на нашите лавици

Ф.К. „Престон ...▼ 302 посети
4/6/2021 Победа на лавиците

Победа на нашите лавици

Ф.К. „Престон Лајонс" – Ф.К. „Вајтхорс Јунајтед" 4:1

Извор : Ф.К. Престон ...▼


Стерлинг Македонија 5-3 Мандура Сити

 

Прв натпревар во ...▼ 250 посети
4/6/2021
Стерлинг Македонија 5-3 Мандура Сити

 

Прв натпревар во сезоната со победа и а
одлична можност за нашите до 9-ти години
...▼

Браво момци за уште една победа. На Вест Престон им посакуваме сѐ најдобро ...▼ 242 посети
3/30/2021Браво момци за уште една победа. На Вест Престон им посакуваме сѐ најдобро во остатокот од сезоната. Браво момци за уште една победа. На ...▼