alb

 
 

Mesazhi i mërgimtarve në Zvicër “BUREK KING” i cili na emocionoi pa masë. Zoti i shpërbleftë.Amin!
...▼

332 посети
4/17/2021

 Një mërgimtar nga fshati Sllupçan i komunës së Likovës, Buni Von Emini e ka blerë një ...▼

302 посети
3/4/2021
 
Në kët film merr pjes Florina Spahiu nga fshati Cërvicë e cila jeton në Ebikon LU. Ky film dokumentar jep nje pasqyre personale në botën e fëmijëve midis konfuzionit emocional dhe planifikimit racional për të ardhmen. Jemi krenar për pjesmarjen e Florinës në ket film dokumentar që do të transmetohet në SRF 1. Mos harroni te ndiqni filmin “Mein Leben und der Notenschnitt“.
268 посети
5/17/2021

 Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, vizitën e punës në Konfederatën Zvicerane e filloi me takime me shumë qytetarë tanë, si dhe me përfaqësues të më shumë shoqatave të diasporës së Republikës së Maqedonisë së Veriut në Wil, një zonë rreth së cilës gravitojnë shumica e diasporës ...▼

344 посети
3/17/2021

Burek Kingë është emër më i njohur për shqiptarët në Zvicër sidomos për ato të Luzernit.
Dy Kërçovarët Fatmir Mehmedi dhe Bekim Limani që e posedojnë këtë biznes kan një risi shum kreative.

Ato përveç burekëve standard tani më vetëm se kan filluar të gërshetojnë traditën ballkanase me atë të Zvicrës
Në BUREK KING tani mund të gjeni edhe byrek me djathin e famshëm
...▼

291 посети
4/23/2021

Ansambli Nacional i këngëve e valleve popullore shqiptare po zhvillon këto ditë prezantimin në Ditët e Trashëgimisë së Sharjahut, një festival që mbledh ansamblet nga e gjithë bota duke prezantuar kulturën e tyre.

Ansambli ynë vetëm me tre prezantime ka arritur të fitojë zemrat e qytetarëve të vendit dhe simpati e vlerësim ...▼

447 посети
4/17/2021

Në emisionin e pasdites “Pastel” të TV21, për nder të ditës së 8 Marsit është shfaqur historia e suksesit të Elly Isenit, shqiptare nga Tetova e Maqedonisë së Veriut.

Historia e saj ndërlidhet me fushën e gastronomisë dhe ajo së fundmi është zgjedhur si kuzhinierja më e mirë në Danimarkë pas një gare ...▼

316 посети
3/9/2021